Naslovnica Sport Bosna Vispak i dalje neporažena: Osvojen bod u Doboju

Bosna Vispak i dalje neporažena: Osvojen bod u Doboju

U 5. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše Bosna Vispak je u gostima remizirala protiv Sloge rezultatom 27:27

Tako je Bosna Vispak i dalje nakon pet kola neporažena ekipa, a upisala je tri pobjede i dva remija. Visočani su i u Doboju imali šanse za pobjedu, poveli su u 43. minuti sa 22:19, ali je do kraja domaća ekipa uspjela da osvoji bod.

Nakon dva početna vodstva domaćina, Bosna Vispak je prvi put povela u 5. minuti sa 3:2. Nakon toga Sloga vraća prednost na svoju stranu u 11. minuti i vodi sa 5:4. Naredno vodstvo Bosna Vispak je imala u 20. minuti, kada je povela sa 9:8. Ipak, do kraja prvog dijela Sloga je vratila prednost i na odmor otišla sa vodstvom od 14:13.

Na početku drugog dijela, Sloga je povela sa 16:16, ali Berin Keso sa dva gola donosi izjednačenje (16:16). U 40. minuti Bosna ponovo vodi golom Toromanovića sa 20:19, a ond se serija nastavlja sa dva gola Osmanhodžića za 22:19 u 43. minuti. Sloga se vraća na 21:22, ali Omanović prekida seriju Bosne od pet minuta bez gola za vodstvo Bosne od 23:21. Ipak, golovima Miličevića i Stankovića Sloga dolazi do izjednačenja u 50. minuti na 23:23.

Na ulasku u posljednjih 10 minuta, Omanović svojim trećim golom donosi prednost Bosni Vispak od 24:23. Nakon toga se igralo gol za gol, a Sloga uspijeva u 56. minuti doći do preokreta, jer je Miličević pogodio za 27:26. Ipak, Harmandić nekoliko sekundi kasnije izjednačava na 27:27. Do kraja meča nije viđen nijedan pogodak, pa je ostalo 27:27.

U redovima Bosne najefikasniji su bili Nedžad Imamagić i Almir Osmanhodžić sa po sedam golova, dok je Emir Omanović dodao tri. Po dva gola dali su Luka Karanović, Berin Keso, Muhamed Toromanović i Adnan Harmandić. Mahir Burić i Kerim Čabaravdić su postigli po jedan pogodak.

U redovima Sloge Vladimir Stanković je pogađao 11 puta.

Sada slijedi reprezentativna pauza, a Bosna Vispak dočekuje Maglaj 30. oktobra u 19 sati u KSC Mladost.

Na kraju dodajmo i to da su gosti iz Doboja na posljednjoj utakmici dobili veliki aplauz, o kojem se pisalo u cijeloj državi Bosni i Hercegovini, a da niko od igrača ili uprave RK Sloga nije primio nijednu uvredu. No, večeras se dio publike u Doboju potrudio da uništi sve to, pa je cijelim tokom meča skandirao onako kako ne treba. Neka je na čast toj grupi “navijača”.