Naslovnica Sport CITY BEZ MILOSTI Džekin Inter ide u četvrtfinale Lige prvaka, Gvardiol i...

CITY BEZ MILOSTI Džekin Inter ide u četvrtfinale Lige prvaka, Gvardiol i društvo primili sedam komada

Večeras su odigrana dva revanš susreta osmine finala Lige prvaka, a Porto i Inter remizirali na Dragau.
Porto i Inter su remizirali 0:0, pa su Džeko i saigrači slavili prolazak u četvrtfinale Lige prvaka.

Domaći bolje otvaraju meč i već u trećoj minuti preko Mateus Uribe imaju šansu koju nisu iskoristili.

Ponovo je Porto prijetio u 19. minuti kada je Stephen Eustaquio odlično šutirao, ali je Onana obranio njegov udarac. Desetak minuta poslije Mehdi Taremi je imao priliku, ali promjene rezultata nije bilo.
U 40. minuti je Evanilson iz odlične pozicije bio izblokiran, do kraja poluvremena imao je Porto još nekoliko pokušaja, ali se rezultat nije mijenjao.

Otvaranje drugog poluvremena ponovo pripada domaćinima koji preko Eustaquio i Galena pokušavao zatresti mrežu gostiju, ali po njihovu žalost to nisu uspjeli.

Kapiten reprezenetacije BiH Edin Džeko je napustio igru u 70. minuti, a umjesto njegao ušao je Romelu Lukaku.
Uzvratio je i Inter preko Nicolo Barella, ali je njegov udarac u posljednjem trenutku izblokiran.

Najveću priliku na utakmici domaći su propustili u petoj minuti sudijske nadokanade, Ivan Marcano je šutirao nakon odbijene lopte, ali je jedan od igrača Intera zaustavio loptu na samoj gol linij. Pokušao je Porto u nastavku preko Grujića i Taremija, ali nažalost do gola nisu uspjeli doći. Na kraju Nerazzuri zahvaljujući pobjedi u prvom meču slavili prolazak u četvrtfinale Lige prvaka.

U drugom večerašnjem meču, nevjerovatni Građani su pobjedili svog protivnika iz Njemačke sa čak 7:0, a igrač utakmice je bio sjajni Erling Haaland koji se pet puta uspisivao u listu strijelaca.

Mrežu gostiju je baš načeo sjajni reprezentativac Norveške u 22. minuti susreta. Nakon Rodrijevog udarca glavom, lopta je u ruku pogodila Henrichsa, a sudija Vinčić je nakon VAR pregleda dosudio jedanaesterac, a Haaland ga je mirno pretvorio u pogodak.

Gosti se nisu ni oporavili od prvog gola, a Haaland je postigao već drugi. Samo dva minuta poslije De Bruyne je krasno opalio s 20-ak metara i pogodio prečku, a prvi na odbijenoj lopti bio je Haaland. Glavom je zakucao loptu u mrežu za veliku prednost domaćih.

U samom finušu meča, novo slavlje za domaće navijače i igrače. Nakon ubačaja iz kornera Dias je pucao glavom, lopta se odbila od stative i plesala po gol-liniji, a na nju je natrčao Haaland i smjestio je u mrežu za 3:0.

Otvaranje drugog poluvremena donosi novi gol u mreži RB Leipziga, Ilkay Gundogan je odigrao kombinaciju s Grealishem, nakon čije je povratne lopte prodao lažnjak stoperima Leipziga i preciznim udarcem matirao Blaswicha.

Već u 54. minuti visokih 5:0, Haaland je pucao je glavom nakon kornera, Blaswich je odbio do Akanjia, a zatim opet do Haalanda, koji iz drugog pokušaja zabija svoj četvrti gol na utakmici.

Četiri minute poslije, novi gol. Opet ubačaj iz prekida, Akanji je pucao, a Blaswich odbio ravno na nogu Haalanda, koji posprema loptu u mrežu za svoj peti gol, odnosno šesti Manchester Cityja.

U samom finušu meča Građani su stigli i do sedmog gola na utakmici. Kevin De Bruyne je ispratio centaršut i uputio perfektan udarac sa ruba šestnaesterca koji ide u desne rašlje pokraj golmana za konačnin 7:0.

Građani su ovom pobjedom sa ukupnih 8:1 savladali RB Leipzig i tako se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka.