Naslovnica Sport FK Borac je novi prvak Bosne i Hercegovine, Dodik ih bodrio s...

FK Borac je novi prvak Bosne i Hercegovine, Dodik ih bodrio s tribina

Banjalučani pobjedom nad Tuzla Cityjem stigli do trofeja prvaka Bosne i Hercegovine

Pred punim gradskim stadionom u Banjaluci u okviru 32. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Borac je ugostio ekipu FK Tuzla City i savladao istu sa 2:0 čime je osigurao titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Ovo je za Banjalučane drugi trofej prvaka Bosne i Hercegovine.

Prva prilika na utakmici viđena je već u prvoj minuti utakmice kada je Stojan Vranješ glavom šutirao preko gola nakon centaršuta Dine Ćorića. To je ujedno bila i najbolja prilika u prvih deset minuta.

Imao je Vranješ ponovo šansu u 15. minuti utakmice, ali je i ovog puta šutirao preko gola gostiju. Tek u 36. minuti utakmice vidjeli smo prvu ozbiljniju priliku Tuzla Cityja, tada je Džafić šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Jedini pogodak u prvom poluvremenu viđen je u 38. minuti utakmice kada je Ziljkić sjajno ubacio iz kornera, a Fejzić loše procijenio let lopte što je iskoristio Vranješ i pogodio za vodstvo Banjalučana. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Borac je nastavio tamo gdje je stao u prvom poluvremenu te je stigao i do drugog pogotka. Akciju je započeo Vranješ koji je odlično na lijevoj strani uposlio Ziljkića koji nalazi na drugoj stativi Moraitisa, a ovaj pogađa za 2:0 u 62. minuti utakmice.

Nakon drugog pogotka Borac se povukao i čekao kontranapade, dok je Tuzla City imala blagu incijativu na terenu, ali istu nije uspjela da pretvori u pogodak, pa je na kraju utakmice konačan rezultat glasio 2:0.

Borac je tokom utakmice imao jaku podršku s tribina, a među publikom su bili i Milorad Dodik i Željka Cvijanović.