Naslovnica Sport Francuz namučio Đokovića

Francuz namučio Đokovića

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Adelejdu, teže nego što se očekivalo.
Srpski teniser je poslije velike borbe savladao Francuza Kventina Halisa, u dva taj-brejka.

Đoković je slavio 7:6 (3), 7:6 (5), preokrenuvši zaostatak od 2:5 u prvom setu.

Novak je zabilježio 31. uzastopnu pobjedu na tlu Australije, a 20 u posljednja 21 meča na ATP turu.

U četvrtfinalu Đokovića čeka Kanađanin Denis Šapovalov, sedmi nosilac turnira.

Đoković je loše otvorio meč, izgubio je svoj servis već u drugom gemu meča, a Halis je taj brejk “pretvorio” u prednost 5:2.

Međutim, nakon što je smanjio na 3:5, Đoković oduzima servis Francuzu gemom bez izgubljenog poena i tako uspijeva da izbori taj-brejk.

Tu već Halis nije imao šanse protiv mentalno nadmoćnog Srbina koji brzo pravi tri mini-brejka za 5:0 pa rutinski privodi set kraju, prenosi b92.

Ipak, Francuza to nije potpuno slomilo, štaviše, sjajno je parirao Đokoviću u drugom setu, u kojem smo vidjeli samo dvije brejk prilike, ali Srbin ne koristi šansu da riješi meč na 5:4.

Uslijedio je novi taj-brejk, jednako neizvjestan kao i cijeli drugi set, u kojem Đoković konačno uspijeva da “slomi” rivala i mini-brejkom na 5:5 završava meč.