Naslovnica Sport KL: Rijeka u playoffu protiv PAOK-a, Partizan prošao nakon penala

KL: Rijeka u playoffu protiv PAOK-a, Partizan prošao nakon penala

Rijeka na Rujevici pobijedila Hibernian 4:1, Partizan nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacio Sochi.Fudbaleri Partizana pobijedili su večeras Sochi poslije penala 4:2 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Poslije regularnih 90 minuta rezultat je bio 2:2, Sochi je dva puta poveo, a crno-bijeli dva puta su stizali rezultat.

Sochi je poveo golom Terekhova u 33. minuti, a Miloš Jojić donio je izjednačenje u 54. minuti.

Do novog pogotka gosti su došli u 76. minuti, kada je Terekhov ponovo zatresao mrežu Popovića.

Produžetke je Partizanu omogućio Aleksandar Šćekić, koji je u 90. minuti pogodio mrežu Sochija.

U prvih 15 minuta produžetka, Sochi je imao odličnu šansu za novi gol i vodstvo, ali je Igor Vujačić sačuvao crno-bijele i skinuo loptu sa gol-linije.

Poslije pola sata igre u produžecima, crno-bijeli su bili bolji u izvođenju penala, Sochi je promašio jedan jedanesterac, dok je Stevanović odbranio jedan, pa je Partizan prošao dalje.

Rijeka uvjerljiva protiv Hiberniana
U uzvratu 3. pretkola UEFA Konferencijske lige nogometaši Rijeke su na svom stadionu pobijedili škotski Hibernian s 4-1 (1-0) i tako izborili nastup u posljednjem kvalifikacijskom kolu za ulazak u grupnu fazu ovog evropskog takmičenja, prenosi Hina.

Vodeći pogodak za Rijeku postigao je Domagoj Pavičić u 36. minuti. Gosti su izjednačili u 56. minuti preko Kylea Magennisa, ali su 10 minuta poslije ostali s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Darren McGregor, što je olakšalo posao za predstavnika Hrvatske, a pogotke su postigli: 2-1 Issah Abass (68), 3-1 Paul McGinn (73-ag) i za 4-1 Denis Bušnja (90+3).

Rijeka će za plasman u grupnu fazu igrati protiv solunskog PAOK-a koji je u četvrtak kao domaćin svladao irski Bohemians s 2-0 i tako nadoknadio pogodak zaostatka (1-2) iz prve utakmice odigrane u Dublinu. Strijelci za Grke bili su Schwab (4) i Biseswar (28).

Prva utakmica doigravanja za grupnu fazu Konferencijske lige između PAOK-a i Rijeke bit će odigrana u Solunu 19. augusta, a uzvrat na Rujevici je na rasporedu 26. augusta.

Debakl Vojvodine protiv LASK-a
Fudbaleri Vojvodine izgubili su večeras od LASK-a 6:1 (1:1) u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu

Poslije minimalnog poraza u Novom Sadu, Vojvodina je dobro krenula u revanšu i u Klagenfurtu je povela u 13. minutu preko Uroša Kabića, ali je nakon toga na terenu postojala samo jedna ekipa.

Dvostruki strijelac za LASK bio je Karamoko 34. i 53. minutu, a u listu strijelaca upisali su se još Goiginger (56), Potzmann (67), Balić (80), a tačku na meč stavio je Schmidt u 87.minutu.

Osijek završio svoj evropski put
Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli kvalificirati u doigravanje za grupnu fazu UEFA Konferencijske lige, nakon što su u četvrtak u Gradskom vrtu odigrali s bugarskim CSKA iz Sofije 1-1 (1-1) te tako nisu nadoknadili dva pogotka zaostatka iz prve utakmice (2-4).

Tim iz Sofije će za ulazak u grupnu fazu konferencijske lige igrati protiv češkog Plzena koji je u uzvratu pred svojim navijačima nadoknadio dva pogotka zaostatka (2-4) protiv velške ekipe The New Saints.

Elfsborg ubjedljiv protiv Veleža
Fudbaleri mostarskog Veleža nisu uspjeli da se plasiraju u play-off UEFA Konferencijske lige. “Rođeni“ su večeras na sarajevskom stadionu Grbavica u trećem kolu kvalifikacija poraženi od švedskog Elfsborga sa ubjedljivih 1:4, nakon što je u prvom duelu bilo 1:1, javlja Anadolija.

Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu i već u trećoj minuti poveli pogotkom Pera Fricka, kojem je prethodila velika greška Veleževog defanzivca Tarika Isića. Novi šok za 10.000 navijača na Grbavici i igrače Veleža uslijedio je u 16. minuti, kada je Jeppe Okkels probio po lijevoj strani i prelijepim udarcem sa vrha šesnaesterca savladao nemoćnog Slavišu Bogdanovića za vodstvo Elfsborga 2:0.
No, Velež se nije predao. Naprotiv “rođeni“ su krenuli ka golu gostiju i stvorili nekoliko lijepih šansi do odlaska na odmor. Ipak, Slaviša Radović, Dženan Zajmović i Haris Ovčina nisu uspjeli zatresti protivničku mrežu.

I u drugo poluvrijeme Velež ulazi jako loše. Okkels u 48. koristi lošu reakciju domaće odbrane i pogađa za 3:0, a samo četiri minute kasnije dosuđen je penal za Elfsborg. Iako je Bogdanović odbranio udarac Andre Romera, na odbijenu loptu je natrčao Frick i zatresao mrežu za velikih 4:0. Poraz Veleža uspio je u 81. minuti ublažiti Dejan Georgijević.

Elfsborg će u dvomeču za plasman u grupnu fazu Konferencijske lige igrati protiv holandskog velikana Feyenoorda.

Čukarički prokockao prednost iz prvog duela
Fudblaeri Čukaričkog završili su nastup u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, pošto su večeras u Stokholmu izgubili od Hammarbyja 5:1(3:0) u trećem kolu kvalifikacija.

Uprkos odličnom rezultatu iz prvog meča i pobjedi od 3:1, Brđani su u Švedskoj završili evropsku priču.

Golove za domaći tim postigli su Jeahze u 12. minutu, Selmani (26, 72), Paulsen (44) i Swedberg u 67. minutu, dok je strijelac za Čukarički bio Ndiaye u 64. minutu.

Kraj za Prištinu
Fudbaleri Prištine nisu uspjeli sačuvati gol prednosti iz prve utakmice (2:1) i poraženi su u Norveškoj od Bodo/Glimita sa 2:0.

Strijelac oba pogotka za Norvežane, u 18. i 78. minuti, bio je Erik Botheim.