Naslovnica Sport Manchester United deklasirao Chelsea i osigurao plasman u Ligu prvaka

Manchester United deklasirao Chelsea i osigurao plasman u Ligu prvaka

U odloženoj utakmici 36. kola Premier lige Manchester United je u derbiju na Old Traffordu savladao Chelsea sa 4:1.

Prvu šansu na utakmici imao je Chelsea. Lewis Hall je probio po lijevom boku i dodao do Mykhayla Mudryka koji iz izgledne pozicije promašuje cijeli gol. Kazna za taj promašaj stigla je veoma brzo. Casemiro je došao do lopte nakon jednog slobodnog udarca i glavom zabio gol za veliko slavlje navijača.

Nakon toga nije bilo većih prilika, a tempo igre je poremetila teška povreda fudbalera Uniteda Antonyja koji je na nosilima napustio igru.

Chelsea ponovo prijeti u 32. minuti kada je Havertz gađao glavom nakon centaršuta raspoloženog Halla, ali nije bio precizan. Poslije njega dobru šansu imao je Conor Gallagher, ali ne uspijeva zatresti mrežu iz dobre pozicije u kaznenom prostoru domaćih.

Crveni đavoli do povećanja vodstva stižu u finišu prvog dijela kada Casemiro savršeno proigrava Sancha koji izlazi jedan na jedan sa golmanom gostiju i nesebično dodaje do Martiala na drugoj stativi, a Francuz pogađa praznu mrežu za 2:0.

United furiozno kreće u drugo poluvrijeme. Odmah na početku prijeti Bruno Fernandes koji sa vrha kaznenom prostora snažno šutira, ali pogađa samo prečku. Odmah nakon toga Eriksen izlazi jedan na jedan sa golmanom Kepom koji fantastično reaguje i brani udarac fudbalera domaćih.

Nešto kasnije budi se i Chelsea. Udarca Halla i Gallaghera u samo nekoliko sekundi na sjajan način zaustavlja De Gea.

U 72. minuti sve je bilo gotovo. Bruno Fernandes je krunisao svoju odličnu partiju pogotkom. Nakon jednog kontranapada Portugalac oboren u kaznenom prostoru, a glavni sudija susreta pokazao je na bijelu tačku. On je bio siguran izvođač penala za 3:0.

Do kraja su viđena još dva pogotka. Prvo je Fernandes ukrao loptu defanzivcima Chelseaja i proigrao Rashforda koji nije imao težak zadatak te je povisio rezultat na 4:0. Plavci u finišu dolaze do počasnog pogotka. Joao Felix je solo prodor završio šutem sa ruba šesnaesterca i lijepo pogodio mrežu Uniteda.