Naslovnica Top vijesti RUKOMETAŠI BOSNE MINIMALNO PORAŽENI U MAGLAJU NAKON DRAMATIČNE ZAVRŠNICE

RUKOMETAŠI BOSNE MINIMALNO PORAŽENI U MAGLAJU NAKON DRAMATIČNE ZAVRŠNICE

Susretima 16. kola, nakon zimske pauze je nastavljena Premijer liga BiH za rukometaše. Dodatno motivirani ostvarenom pobjedom protiv Leotara, rukometaši visočke Bosne su gostovali u Maglaju i od istoimenog tima minimalno poraženi nakon dramatične završnice rezultatom 22:21.

Domaćin je bolje otvorio susret stigavši do tri gola prednosti, a Visočani su prvi gol postigli tek u šestoj minuti.

Nakon toga su se primakli na jedan gol zaostatka, da bi domaći igrači ponovo zaigrali bolje i napravili seriju 3:0 za prednost od 6:2.

Do kraja prvog dijela igre Bosna je pokušavala, ali nije u potpunosti uspjela ugroziti prednost Maglaja koja je na poluvremenu iznosila 12:9.

Nakon predaha tim iz našeg grada je zaigrao bolje i napravio seriju 4:1 te u 36. minuti došao do poravnanja rezultata 13:13.

Mini serije na obje strane su preovladavale u nastavku susreta, da bi Maglaj u 48. minuti ponovo stigao do tri gola prednosti kod rezultata 19:16.

Onda je uslijedila uzbudljiva završnica, novom serijom 4:0 Visočani su stigli do vodstva od 19:20 i tada smo se ponadali da bi u kraljevski grad mogao stići „puni plijen“.

Ipak, u posljednjim minutama bolje se snašao domaći tim i održavao minimalnu prednost, igrači Bosne su imali napad za izjednačenje, ali je u posljednjim sekundama golman Maglaja Đorđe Bosić odbranio zicer Emiru Omanoviću i postao junak iznimno vrijedne pobjede svog tima koji se bodovno poravnao s Visočanima (oba tima sada imaju po 11 osvojenih bodova).

U visočkom timu se istakao Almir Osmanhodžić sa osam postignutih pogodaka. Po tri su dodali Salim Hasagić, Mahir Burić i Emir Omanović.

Dva puta su se u listu strijelaca upisivali Faruk Halilbegović i Siniša Dragičević.

Posebno raduje i povratak na gol Edina Tatara koji se nakon teške povrede lagano vraća u formu, u posljednjih 15-ak minuta susreta u Maglaju zabilježio je nekoliko bravura, između ostalog odbranio je i sedmerac Benjaminu Čičkušiću, koji je, očekivano, bio najefikasniji igrač u redovima pobjedničkog tima sa osam golova. Dva gola manje je dodao Amar Kendić.

Poraz u Maglaju već je arhiviran, previše vremena za predah nema, jer već u narednim danima rukometaše Bosne očekuju novi teški ispiti, a naš grad će biti domaćin dva velika rukometna spektakla.

U srijedu, 2. marta, od 19 sati u KSC-u Mladost se igra prvi četvrtfinalni susret Kupa BiH protiv tuzlanske Slobode. Revanš u Tuzli na rasporedu je 9. marta.

Već u subotu, 5. marta u visočkom hramu sportova, u okviru 17. premijerligaškog kola, igra se veliki derbi starih rukometnih rivala i poznanika Bosne i Gračanice, tako da će i dalje rukomet biti sportska top tema u našem gradu.

Očekujemo vrhunski ambijent, pune tribine i nastavak napozitivijih visočkih priča!