Naslovnica Sport Šest golova Barce i Intera u sjajnoj utakmici na Camp Nou: Džeki...

Šest golova Barce i Intera u sjajnoj utakmici na Camp Nou: Džeki cijela utakmica

Fudbaleri Barcelone i Intera odigrali 3:3 u sjajnoj utakmicu 4. kola Lige prvaka na Camp Nou.

Zaprijetili su prvi Nerazzuri preko Edin Džeke. Sjajno je centrirao Hakan Calhanoglu, Džeko se ispužio koliko je dug zakačivši loptu vrhom kopačke, ali sreća je bila na strani Ter Stegena i Barcelone, lopta je pogodila prečku.

Odgovorio je Ousmane Dembele na drugoj strane kroz 10 minuta, ali sjajno brani Andre Onana. Nestvarni Onana i tri minute kasnije brani jedan odbijanac Robertu Lewandowskom. Barcelone je tražila pogodak i preko Raphinhe u 37. minutu, ali je Brazilac bio neprecizan.

Golman Intera je prije kapitulacije odbranio još jedan šut Pedriju, ali iz naredne akcije Sergi Roberto pronalazi Dembelea u petercu Intera,a Francuz neometano šalje loptu u mrežu kamerunskog golmana.

Samo pet minuta u nastavku trebalo je izabranicima Simonea Inzaghija da dođu do poravnanja. Odbrana Xavija Hernandeza je spavala, a Nicolo Barella je primio loptu u kaznenom prostoru Barcei iskosa snažnim udarcem uspio prevariti Ter Stegena.

Prijetio je ponovo Lewandowski ali nije bio precizan. Nekoliko minuta kasnije Calhanoglu hvata sjajan udarac, ali golman Barcelone iz rašlji vadi šut veznjaka Intera, koji nije moga vjerovati šta mu je Nijemac odbranio.

Dinamična utakmica donijela je nove dvije dobre šanse na obje strane. Prvo se Dumfries nije snašao poslije dobijenog duela sa Piqueom. Krenuo je prema golu i imao lijepu zamisao da vrati loptu Martinezu na zicer, ali dobrana Barcelone odlično interveniše. U narednom napadu Onana brani dobar udarac Pedriju.

Potpuni preokret italijanskom timu donosi Lautaro Martinez na asistenciju Calhanoglua u 63. minuti.

Lewandowskom je u nastavku poništen gol zbog ofsajda, a nekoliko minuta kasnije šutirao je neprecizno pored gola.

Edin Džeko igru je napustio u 76. minuti, kada ga je zamijenio Raoul Bellanova.

Ipak pogodio je mrežu Intera u 82. minuti i donio nadu Barci. Poslije loše reakcije Skriniara koji nije dobro izbacio loptu, Lewandowski šutira, lopta na putu do mreže pogađa Bastonija i vara Onanu za 2:2.

Ipak Inter stiže minutu prije kraja regularnih 90 do novog vodstva. Lautaro Martinez šalje sjajnu loptu do Gosensa koji pogađa za 2:3.

Tu nije bio kraj drame. U 92+ Eric Garcia centrira a Lewandowski postiže drugi gol na meču. Ovaj put glavom.

Mogao je Inter do pobjede u 95+ ali je Ter Stegen odbranio šut Asllaniju u situaciju jedan na jedan.

Sada Inter ima 7 bodova na drugom mjestu, tri više od Barcelone na trećem. Bayern ima maksimalni učinak poslije četiri kola u istoj grupi, jer su Bavarci savladali 4:2 Viktoriju u Plzenu.

U grupi B Porto je bio ubjedljiv sa 3:0 protiv Bayera u Leverkusenu.

Liverpool je deklasirao Rangers sa čak 7:1 u grupi A.

U grupi D pobjede su ostvarili Tottenham nad Eintrachtom u Londonu sa 3:2 i Marseille na gostovanju u Sportingu 2:0. Bh. reprezentativac Sead Kolašinac nije bio u sastavu francuske ekipe zbog zbog povrede.