Naslovnica Sport United nakon preokreta pobijedio u gradskom derbiju

United nakon preokreta pobijedio u gradskom derbiju

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su danas na svom terenu ekipu Manchester Citya sa 2:1, u utakmici 20. kola Premier lige.

Do vodstva je u 60. minutu došla gostujuća ekipa. Centaršut pred gol poslao je Kevin de Bruyne, a najviši u skoku bio je Jack Grealish.

United do izjednačenja dolazi u 78. minutu, a pogodak postiže Bruno Fernandes. Casemiro je asistirao ka Marcusu Rashfordu, koji se nalazio u ofsajd poziciji, ali je loptu ostavio Fernandesu, koji sa ivice kaznenog prostora donosi izjednačenje.

Pomoćni sudija je u prvom trenutku pokazao ofsajd, da bi poslije konsultacija glavni sudija priznao gol.

Pobjedu domaćem timu u 82. minutu donosi Rashford, nakon što je asistenciju upisao Alejandro Garnacho.

United je tako zabilježio devetu vezanu pobjedu u svim takmičenjima.

Na tabeli Premier lige City zauzima drugo mjesto sa 39 bodova, dok je united treći sa bodom manje.

City u sljedećem kolu dočekuje Tottenham, a United gostuje Crystal Palaceu.