Naslovnica Sport Željezničar porazom od Olimpika izgubio šanse da se plasira u Evropu

Željezničar porazom od Olimpika izgubio šanse da se plasira u Evropu

Fudbaleri Željezničara poraženi su na stadionu “Grbavica” od gradskog rivala Olimpika s 2:1 u susretu 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je na taj način nastavio niz loših rezultata, a novim porazom “plavi” su se oprostili od borbe za evropska takmičenja u narednoj sezoni.

Domaćin je poveo u ovom meču već u 16. minutu kada je Petar Bojo zatresao mrežu gostiju.

Nakon primljenog pogotka Olimpik je zaigrao dosta ofanzivnije, dok su se domaći igrači opredijelili za odbranu svog gola. Takva igra Olimpiku se isplatila u 32. minutu kada Đoko Milović postiže gol za izjednačenje.

Drugo poluvrijeme donijelo je ponovo ofanzivu Željezničara, međutim odbrana Olimpika bez većih problema rješava opasne situacije pred svojim golom.

Olimpik u 73. minutu dolazi do pobjedničkog gola nakon što je mladi golman Željezničara Muftić loše reagovao i primio drugi pogodak.

Promjene rezultata do kraja meča nije bilo. Bezidejni napadi domaćih nisu stvarali probleme za odbranu gostujućeg tima, koji je ovom pobjedom zadržao šanse za opstankom u Premijer ligi BiH